Ubytování


K pronajmutí je k dispozici 6 pokojů (po 2-4 lůžkách) v cela odděleném a nově zrekonstruovaném horním patře s vlastním vstupem. Počet lůžek je 15 + přistýlky + 1 dětská postýlka (přenosná).

Pronajímá se celé horní patro za jednotnou cenu 34 000 Kč a to výlučně po dobu jednoho týdne nezávisle na počtu využitých lůžek. Dolní patro tvoří osobní prostory a až na skutečné výjimky po domluvě s majitelkou se nepronajímají (nejde o trvalé bydliště, v době vaší dovolené bude Myslivna jen vaše). 

Pejsci dovoleni až po domluvě s majitelkou za příplatek 500 Kč.

Není povoleno kouřit kdekoli ve vnitřních prostorách!

Není povoleno parkovat mimo vyznačená místa!

 • Pokoj borůvkový: 1 manželská postel
 • Pokoj březový: 1 manželská postel
 • Pokoj rozkvetlý: 1 manželská postel + 2 samostatné 
 • Pokoj retro: 1 manželská postel + 1 samostatná + možnost přistýlky
 • Pokoj modrý a pokoj růžový: 2 a 2 oddělené postele + možnost přistýlky (dva oddělené pokoje se nachází v mezipatře s jemně sníženým stropem, vhodné především pro děti) 

Vybavení interiéru:

 • Obývací místnost s posezením, kuchyňkou, knihovničkou a starým kovovými kamínky s připravenými polínky k deštivým romantickým večerům (vybavení kuchyňky: sporák, trouba, lednička, myčka, mikrovlnka, varná konvice, topinkovač, propriety pro vaření i stolování)
 • 2 koupelny (1x sprcha, 1x vana) a 2 oddělené záchody
 • Dětský koutek vybavený hrami a plyšáky
 • Stolní fotbálek
 • Připojení k wifi

A co vás čeká venku:

 • Příjemné a prostorné zastřešené venkovní posezení s krbem a barovým koutkem a především s připraveným chlazením a narážeči na soudek (+ venkovní lednička, tekoucí voda a toaleta)
 • Zábava pro malé i velké na zahradě i v prostředí kryté samostatné herny: stolní tenis, šipky, karetní a deskové hry. Dále pískoviště a houpačky pro děti
 • Krásné prostředí stále ještě čerstvě zakládané útulné zahrady s malými schovanými zákoutími 

A co v zimě:

 • Pro lyžaře - nejbližší lyžařský areál najdou milovníci lyží, snowboardů a sáněk v Hlinsku včetně možnosti zapůjčení propriet. Za větší lyžovačkou můžete popojet do Nového Města
 • Pro běžkaře - v Rozsochatci žádné oficiální stopy nejsou, pro ty musíte popojet k Pardubicím či k Novému městu. Místní ovšem oprašují běžky hned jak je jen trochu sněhu. Pokud tedy máte dobrodružnou povahu, stačí se nás při příjezdu optat a mi vám poradíme nejlepší trasy v okolí, pravděpodobně už projeté "místňáky"
 • V Rozsochatci - kromě procházek po zasněžených pěšinách si můžete u nás na rybníku hezky po vesnicku zabruslit. Nebo se s naším myslivcem projít po stopách daňků a jelenů v naší oboře. O svátcích se můžete přijít podívat na nasvícený betlémek a stromeček
 • Pro nesněhové fanoušky - vevnitř nuda, venku zima... Nejlepší čas vyrazit do krytého bazénu v Havlíčkově brodě nebo do tamější bowlingové haly a restaurace Fabrika. Nebo rovnou zamířit do Vodního ráje v Jihlavě - největšího aquaparku na Vysočině

Co v okolí:

 • Kromě malebných procházek kolem rybníků, vyhlídek a lesů se v Rozsochatci nachází obchod s potravinami, hospoda se sálem a drobným občerstvením, malé dětské hřiště za obchodem, fotbalové hřiště a Zámek s volně přístupným parkem s věkovitými stromy a výhledem do obůrky.
 • Pro turisty tu máme překrásné prostředí Vysočiny, doslova za humny bránu do Železných hor a vyplatí se i popojet do Žďárských vrchů. Přímo v okolí můžeme nabídnout procházku po žluté značce k zřícenině hradu Ronovec (cca 6km), případně výlet do bledulkového údolí hned za Myslivnou.
 • Je možné si domluvit vyjížďku či výukovou lekci na koni prostřednictvím zdejší Jezdecké společnosti Lesolg (viz kontakty).
 • Po domluvě s panem Halákem (tel.: 603 886 632) je možné zařídit procházku malebnou Rozsochateckou oborou mezi daňky a jeleny v doprovodu pravého myslivce. Pro vášnivé rybáře je zde po celý týden k dispozici lovný rybník v tichu a soukromí obory.
 • Na to že jsme Vysočina, nejsme ani zdaleka tak hornatí jako v Moravském krasu, jako cyklisti si to tu jistě užijete.


Další kulturní i turistické destinace v okolí

Nelze nedoporučit výlet přírodní rezervací Údolí řeky Doubravy, krásný za každého ročního období. Nejlépe vyjet přímým vlakem z Rozsochatce do Bílku, tam po značce podél řeky doslova až k prahu naší Myslivny

Hrad Lipnice necelých 25 km od Rozsochatce, krásný výlet pro celou rodinu.Malebné náměstí blízkého Havlíčkova Brodu se starou radnicí skýtá nejen krásný pohled, ale možnosti dobrého oběda, navštívení zdejší galerie či domu Karla Havlíčka Borovského s expozicí z jeho života a autentickým nábytkem.

Deštivý večer se dá strávit v Havlíčkově Brodě u bowlingu v podniku Fabrika, kde se i lépe nežli příjemně navečeříte


V Jihlavě je možné navštívit největší aquapark na Vysočině Vodní ráj

Za koupáním, na lodičky a nebo jenom na procházku. To všechno kolem přehrady Seč vzdálené necelých 25 km

Opravdový skvost architektury naleznete ve Žďáru nad Sázavou. Santiniho kaple sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře


Krásný výlet vás čeká ve skanzenu Veselý kopec v Hlinsku, často doprovázený bohatým programem pro velké i malé. Po kulturním zážitku můžete zajít na něco dobrého či se podívat do tamější galerie

V zatopených žulových lomech u Lipnice nad Sázavou vytesala skupina mladých kameníků téměř třímetrový reliéf představující obří ucho, ústa a oči - na paměť špiclování za bývalých režimů. Krásná asi 4 kilometrová procházka kolem starých lomů, přičemž v jednom z nich je možno se osvěžit a vykoupat.

V druhém patře knihkupectví s jedinečným výhledem na Havlíčkobrodské náměstí můžete objevit krásný interiér a chutné deserty kavárny Petrkov.

Cyklisty a především in-line bruslaře osloví nová cyklo stezka, vybudovaná z Přibyslavi do Žďáru na Sázavou dlouhá tam a zpátky 19km s možností se ze Žďáru dopravit vlak. Terén rovinatý, vhodný i pro malé a začátečníky

Malá ale malebná a nově rozšířená Zoo Jihlava vás naláká na své žirafy, surikaty a dětské prolízačky

Nejkrásnější procházky na Vysočině jsou v CHKO Žďárských vrších

Zámek a klášter ve Žďáru na Sázavou je oblíbeným turistickým místem s novým vzdělávacím programem, prohlídkami, muzeem a galerií